Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 8278357



*

nr 827 8357


ETCHINGS

3 pcs, 18th century, subject size: ca 14x24,


3 st, 1700-tal, motivets mått: ca 14x24


Estimate:

400

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday May 20 2013
at 19:58:08


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/5 17:06:07 1      200 kr
11/5 00:16:08 2      150 kr
13/5 14:52:58 3      250 kr
13/5 16:50:06 1      400 kr
13/5 19:15:22 3      350 kr
13/5 19:16:57 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyrer
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr